המסלול הדומיננטי של חיי המקצועיים, היה הטיפול המערכתי משפחתי עם השפעות של גישות אסטרטגיות ואריקסוניאניות. ברוח זו יסדנו, שתי שותפותי, ד"ר נגה רובינשטיין נברו, וד"ר חביבה אייל, ואני, בשנת  1985 את "מכון שינוי", המשמש עד היום, גם לאחר פרישתי מן הבעלות, מרכז קליני ומקום הכשרה חשוב ובעל מוניטין בין-לאומי, לפסיכותרפיה מערכתית, ממוקדת שינוי.

במשך השנים התמחיתי במיוחד בכל מה שנוגע ל"מדעי הזוגיות". ביליתי עם מאות זוגות ברגעים הכי סוערים, כואבים שמחים ונשגבים בחייהם. העניין העמוק שלי בנושא הוליד הרבה כתיבה, פרסומים, סדנאות והוראה. אני ממשיכה ללמד, להדריך ולטפח פסיכותרפיסטים בתכניות לפסיכותרפיה – במכון שינוי, ובמסגרות רבות נוספות.

ההתבוננות והחקירה לתוך קודש הקודשים הזוגי, כפי שהוא מתגלה במהלך הטיפול, הולידו אצלי מודלים טיפוליים בנושאים כגון: "המעבר מזוג למשפחה", "זוגיות צעירה", "משברי נאמנות ובגידה בנישואים", היבטים שונים של "מסע הגירושין", "טיפול באלימות זוגית הדדית", "נישואים מחדש" וגם "נישואים כמסע רוחני", "טיפול זוגי ומשפחתי עם אנשים החיים עם HIV/ איידס", "זוגיות בצל הסרטן", ומספר מודלים טיפוליים המיושמים על ידי תלמידיי בטיפול אישי וזוגי.

למרות המסלול המקצועי המסודר שעברתי, והכשרה אצל מיטב המורים בתחום בארץ ובעולם, אני מרגישה היום תלמידה של מיליון מורים ומוזנת על ידי אין סוף מקורות, לאו דווקא מן הכיוון המקצועי. מסעות וחקירות פתחו את עיני לגעת בנתיב התפתחותי שאיננו מצוי במסלול הגלוי והפורמאלי של החיים המקצועיים. כך התגלגלתי ללמידה אינטנסיבית של "הפסיכוסינתיזה" מבית מדרשו של רוברטו אסאג'יולי, "בודהיזם" "אנתרופוסופיה" "הפסיכולוגיה התהליכית", שנוצרה על יד ארנולד מינדל, ועוד גישות המחפשות את החיבור בין גוף, נפש, רוח. אך המורה העיקרי שלי מן הצד הרוחני, היה ועדיין סרי אורובינדו, שעזב את גופו ב – 1950 ואני מחדשת את השפעתו עלי בביקוריי הקבועים באשרם שלו בפונדיצ'רי שבדרום הודו.

התבגרות וניסיון חיים, גורמים לי לרצות למתוח עצמי לטובת נושאים שאינם בחצר הקדמית שלנו, ושאיפה לקדמם ולהביא אותם לקדמת הבמה. כך הקמנו ב 2006 את "פרויקט אהבה" – צוות מקצועי הפועל בהתנדבות במסגרת "מכון שינוי", ומציע טיפול זוגי ומשפחתי לאנשים עם HIV/ איידס כך גם מעורבות בטיפוח טיפול רב-שכבתי עם עולים מאתיופיה ופרויקטים נוספים.

חוץ מכל זה אני אמא וסבתא, אוהבת לטייל, לשיר ולרקוד, ומשתגעת על החיים האלה.

סגירת תפריט